busy-kielce.eu - świętokrzyski rozkład jazdy

Menu

📅 sobota 20 kwietnia 🕙 22:09

Rozkład jazdy autobusów PKS i busów w Kielcach

Wpisz nazwę miejscowości, do której chcesz znaleźć rozkłady jazdy do/z Kielc lub wybierz połączenie z listy.

połączenia lokalne do Kielc
(świętokrzyskie)

połączenia międzynarodowe do Kielc

połączenia dalekobieżne do Kielc
(międzywojewódzkie)

pozostałe połączenia z woj. świętokrzyskiego

PKS Kielce i busy - czyli o transporcie w Kielcach

Kielce przeszły w ostatnich latach znaczną przemianę, jeśli chodzi o sprawy związane z transportem publicznym. Krokiem milowym był remont dworca autobusowego, który sprawił, że powoli zapominany budynek znów stał się ważnym punktem na mapie miasta.

Dworce autobusowe w Kielcach

Osoby, które planują podróż transportem publicznym powinny znać przede wszystkim dwa miejsca w mieście:

Te dwa miejsca to najważniejsze obiekty komunikacyjne w mieście. Z dworca autobusowego PKS (chociaż po remoncie słowo PKS zostało usunięte z kopuły budynku) odjeżdża obecnie najwięcej autobusów, busów oraz autobusów komunikacji miejskiej tj. ZTM Kielce (przewoźnik MPK Kielce). Każda przypadkowo napotkana osoba w mieście na pytanie, gdzie jest PKS Kielce od razu skieruje nas w stronę ul. Czarnowskiej. Chociaż PKS Kielce to już historia tak jak większość tych przedsiębiorstw w naszym kraju to skrót ten od zawsze kojarzy się z autobusami tzw. "ogórkami" oraz z dworcami. Jest to zatem takie słowo, które chyba na zawsze zapisało się jako taki łącznik tych dwóch rzeczy.

Dworzec busów nadal funkcjonuje chociaż część przewoźników przeniosła się na dworzec autobusowy. Mimo to, nadal z tego miejsca odjeżdża najwięcej busów chociażby w stronę Skarżyska-Kamiennej czy Bodzentyna. Zaletą tego dworca jest to, że graniczy on z dworcem PKP i nie ma konieczności pokonania kilku przejść dla pieszych 😀

Warto jeszcze wspomnieć o przystanku przy ulicy Żytniej. To z niego odjeżdżały m.in. charakterystyczne czerwone autobusy PolskiBus, co ciekawe rozkłady jazdy nadal widnieją na jednym ze słupków na tym przystanku 😀 Obecnie jest on przystankiem początkowym np. dla linii Kielce - Busko-Zdrój firmy Muszkieter. Do niedawna istniał jeszcze jeden dworzec busów przy ul. Mielczarskiego jednak obecnie został on zamknięty.

Na naszej stronie zamieściliśmy rozkład jazdy busów i autobusów z trzech omawianych miejsc w Kielcach, dotyczących zarówno połączeń lokalnych, dalekobieżnych jak i międzynarodowych.