busy-kielce.eu - świętokrzyski rozkład jazdy

czwartek 24 czerwca, 8:46

Jakie losy czekają dworzec kielecki?

Jakie losy czekają dworzec kielecki?

Dworzec Autobusowy w Kielcach powstał w 1984 roku. Jest jednym z najbardziej rozpoznawanych zabytków w Kielcach. Bryła dachu przypomina latający spodek kosmiczny.

Jednak obecnie dworzec autobusowy nie do końca dodaje atrakcyjności miastu. Mimo bardzo ciekawej konstrukcji i ogólnego wyglądu budynek jest bardzo zaniedbany. Ale to wszystko ma się wkrótce zmienić, ponieważ Urząd Miasta Kielce zakupił budynek dworca autobusowego od wcześniejszego właściciela. Negocjacje były długie i burzliwe ale w końcu obie strony doszły do porozumienia. Umowa ma być spisana (a może już jest) w ciągu najbliższych dni. Cena końcowa dworca to 19.9 mln złotych.

Dworzec Główny zmieni wygląd, chociaż nie będzie to budowa nowego obiektu, tylko kompleksowa modernizacja istniejącego. Planowane jest przekształcenie dworca w nowoczesne centrum komunikacyjne Kielc przyjazne zarówna dla podróżujących, przewoźników i turystów. Zamysłem jest stworzenie dworca z” prawdziwego zdarzenia” tak aby wszyscy przewoźnicy obsługujący połączenia dalekobieżne jak i regionalne odjeżdżali z jednego miejsca w Kielcach.

Remont rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa minimum 18 miesięcy. Szacunkowy koszt realizacji to ok. 20-30 mln zł.

Mamy nadzieję, że zabytkowy obiekt odzyska dawną wystawność w nowoczesnym wydaniu

KOMENTARZE (0)

Dodaj komentarz jako pierwsza osoba!