busy-kielce.eu - świętokrzyski rozkład jazdy

Dworzec autobusowy PKS w Kielcach

środa 23 czerwca, 0:57

Dworzec autobusowy w Kielcach zawsze jest zawsze zatłoczony. Z roku na rok komunikacja dalekobieżna PKS cieszy się w województwie świętokrzyskim rosnącą popularnością. Coraz częściej wybieramy autokar, czy bus zamiast pociągu. Przyczyn jest kilka: cena, szybkość, komfort jazdy i duży wybór tras. Autokary prywatnych przewoźników docierają w miejsca, gdzie nie dojedziemy bezpośrednio pociągiem i komunikacją miejską. Kierowcy są bardzo elastyczni, mogą nadrobić kilkaset metrów, by ułatwić nam dotarcie do celu. Jeśli więc wybieramy się do Kielc, bądź chcemy z tego miejsca dostać się w inne zakątki naszego kraju, czy Europy, powinniśmy się zastanowić nad skorzystaniem z usług PKS.

Lokalizacja dworca

Budynek dworca autobusowego w Kielcach położony jest w ścisłym centrum miasta przy ulicy Czarnowskiej 12. Nie sposób go nie zauważyć, gdyż jego konstrukcja jest bardzo innowatorska. Kształtem przypomina bowiem latający spodek. Dworzec jest rotundą przykrytą kopułą z licznymi wypustkami. Co ciekawe, dworzec budowany był w latach 1975-1984, co na tamte czasy stanowiło nie lada atrakcję i śmiałe posunięcie architektoniczne. Mimo, że obecnie budynek dworca popada w ruinę i nikt nie kwapi się, by go odnowić, komunikacja autobusowa działa bez zarzutu.

Lokalizacja Dworca PKS w Kielcach

Dworzec PKS obsługuje kilkudziesięciu przewoźników, którzy oferują przejazdy na terenie województwa, kraju i Europy. Najwięcej jest lokalnych przewoźników, którzy zawiozą nas w najdalsze nawet zakątki ziemi świętokrzyskiej. Z Kielc dostaniemy się ekspresowo, bez przesiadek, do Warszawy, Krynicy Górskiej, Krakowa czy Katowic. Od niedawna kursują autokary do Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch i innych krajów Europy.

Gdzie kupić bilety

Jeśli zdecydujemy się skorzystać z usług przewoźników PKS w Kielcach, bilet warto kupić nieco wcześniej. Kasy znajdujące się na dworcu otwarte są niestety tylko od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 14:30. Niektórzy przewoźnicy oferują możliwość internetowego zakupu biletów, ale nie wszyscy. Warto wiedzieć, że bilet na dowolny przejazd możemy kupić z nawet trzydziestodniowym wyprzedzeniem. Daje nam to gwarancję miejsca siedzącego i zabezpiecza przez wykupieniem wszystkich biletów. Pasażerowie oczekujący na swój kurs mogą spędzić czas w poczekalni, w hali dworca PKS. Znajdują się tam toalety, bankomat, sklepiki i punkty usługowe.

Komunikacja na dworcu autobusowym w Kielcach przebiega bardzo sprawnie i bezpiecznie. Ze względu na owalny kształt budynku, autobusy przemieszczają się wokół niego i parkują na oddzielnym pasie. Dojście do tego pasa prowadzi korytarzami wychodzącymi z podziemnych przejść. Wszystko jest dość dobrze oznaczone, więc nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem swojego przewoźnika.
Być może budynek dworca autobusowego w Kielcach nie zachęca luksusowym wnętrzem, ale na pewno stanowi atrakcje turystyczną. Główną zaletą przemawiającą na rzecz dworca jest jednak nie jego wnętrze, ale szeroka oferta profesjonalnych przewoźników, którzy tanio i szybko dowiozą nas w dowolne miejsce w kraju i za granicą.

Gdzie sprawdzić rozkłady jazdy

Nasz serwis zawiera bogatą bazę połączeń lokalnych i międzywojewódzkich, częśc z nich wykonywana jest właśnie z Dworca w Kielcach, aby sprawdzić listę kliknij tutaj.