busy-kielce.eu - świętokrzyski rozkład jazdy

Menu

📅 sobota 20 kwietnia 🕤 21:33

Dworzec autobusowy PKS w Kielcach

Dworzec autobusowy to najważniejszy punkt na mapie Kielc, jeśli chodzi o komunikację autobusową w mieście. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji jest on najbardziej charakterystycznym budynkiem tego typu w naszym kraju. Pierwotnie został oddany do użytku 20 lipca 1984 roku, jednak brak dalszych inwestycji powodował, że budynek z każdym rokiem stawał się coraz bardziej zapomniany. Dopiero w 2016 roku sytuacja zaczęła się poprawiać. Miasto kupiło nieruchomość i rozpoczął się wielki remont dworca. Co ważne w całości została zachowana unikalna konstrukcja co dawało gwarancję, że wszystko co najlepsze zostanie zachowane.

Lokalizacja dworca

Dworzec znajduje się przy ulicy Czarnowskiej 12. Niedaleko położony jest również dworzec busów oraz dworzec PKP. Tuż przy dworcu jest również parking dla samochodów, TAXI oraz parking Kiss&Ride dla osób, które np. podwożą kogoś na autobus lub bus.

🛸 Dworzec autobusowy w Kielcach

ul. Czarnowska 12 25-504 Kielce woj. świętokrzyskie Polska ☎️ telefon: 41 250 79 90 (informacja czynna codziennie od 6:00 do 21:30)

🛰️ Współrzędne GPS: 50.87575796, 20.62163025.

Dworzec autobusowy w Kielcach
Dworzec autobusowy w Kielcach
Stanowiska odjazdowe
Stanowiska odjazdowe

Rozkłady jazdy

Na naszej stronie można znaleźć rozkłady jazdy busów odjeżdżających z dworca. Będąc na miejscu najbliższe odjazdy są prezentowane na dużych wyświetlaczach przed wejściami na poszczególne perony, dzięki czemu bardzo szybko można zorientować się, z którego miejsca odjeżdża jaki bus. Z dworca odjeżdzają autobusy dalekobieżne, międzynarodowe ale również busy lokalne jak i niektóre autobusy komunikacji miejskiej.

Pozostałe informacje

Dworzec posiada 3 kondygnacje. Na pierwszym poziomie znajdują się toalety, strefa dla palaczy oraz poczekalnia. Na poziom drugi udajemy się ruchomymi schodami i z tego poziomu przechodzimy na perony. Tutaj znajduje się również poczekalnia, kiosk, mały punkt gastronomiczny oraz punkt informacyjny czynny codziennie od 6:00 do 21:30. Na ostatnim poziomie znajduje się mediateka.

Na terenie dworca działa bezpłatne Wi-Fi. Dworzec posiada 2 poczekalnie - dzienną i całodobową. Poczekalnia dzienna dostępna jest w godzinach od 6:00 do 22:00. Administratorem dworca jest Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach (ZTM Kielce).

💬 Pytania i odpowiedzi (2)

Wioletta Odpowiedz

Gdzie kupuje się bilety, w kasie czy u kierowcy? W środę będę podróżować do Buska-Zdroju. Dziękuję za informację.

busy-kielce.eu❤️ 1

Można u kierowcy.